Neděle, 26 března, 2023
- Reklama -magazin
- Reklama -magazin
HomeMódaMilano Fashion Week 2022: Jak vnímá atmosféru ve stínu války, a který...

Milano Fashion Week 2022: Jak vnímá atmosféru ve stínu války, a který TOP návrhář využil svého hlasu a své přehlídky věnoval Ukrajině?

V italské metropoli zazářila maďarská návrhářka Kata Szegedi, Giorgio Armani svou přehlídku věnoval Ukrajině. Viděli jsme zde předvádět i Slovenku Barboru, co nám řekla?

Jak už je dobrý zvykem, tak únorové víkendy patří každoročně prestižním fashion weekům. Po maratonu přehlídek v New Yorku či Londýně přišla v závěru uplynulého měsíce rada i na Milán. V italské metropoli módy nechyběla ani redakce Diva.sk

Svět módy se rozběhl
Poslední dva roky byla většina módních eventů kvůli pandemii koronaviru zrušena, případně se konala jen ve velmi okleštěné formě. Jinak tomu nebylo ani v případě Milano Fashion Week, který se v roce 2020 zařadil mezi poslední velké módní akce před vypuknutím pandemie.

Právě během fashion weeku v roce 2020 se z Itálie stalo epicentrum nákazy v Evropě. Několik módních návrhářů již v té době reagovalo tak, že své přehlídky doslova v poslední minutě zrušily, nebo nové kolekce představily bez účasti diváků. Rok 2022 však vnesl do módního světa naději na lepší zítřky a uvolňující opatření dodali designérům z celého světa potřebný druhý dech.

Prominenti a módní nadšenci z celého světa se tak po dvou letech opět setkali v Miláně, kde si mohli prohlédnout nové kolekce etablovaných značek, jako Versace, Fendi či Armani, které svoji přehlídku věnovalo Ukrajině. Nové módní kolekce v italské metropoli představily také méně známá jména. Příjemným překvapením byla série přehlídek návrhářů ze sousedního Maďarska.

Armani
Pár dní dozadu jsme se těšili z toho, že se naše životy opět vracejí do normálu. To však den ze dne změnil konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou, což se zasáhlo i módní svět. Mnoho lidí označili za neetické, pokud se v takové situaci konají módní show, jejichž účelem je získat co nejvíce potencionálních zákazníků.

Faktem však zůstává, že podobné akce jako Milano Fashion Week se plánují dlouhé měsíce dopředu a dávají práci stovkám lidí, které poslední dva roky pracovat nemohly. Některé značky situaci na Ukrajině navenek zcela ignorovaly, ale našly se i značky, které v tomto směru daly najevo svou podporu.

Italský módní dům Giorgio Armani na poslední chvíli ve sledu těchto událostí upravil koncept své přehlídky, která se konala v naprosté tichosti, čímž si značka chtěla uctít oběti tohoto konfliktu a vyjádřit svou podporu Ukrajině. Na Ukrajinu odkazoval také samotný vizuál přehlídkového mola, který organizátoři ponechali v modré a žluté barvě.

Přítomní hosté si na molu mohli prohlédnout novou kolekci, kterou předvedla i slovenská modelka Barbora Brušková. „Abych byla upřímná, z fashion weeku jsem nechtěla nic zveřejňovat, protože vím, že vedle mé země zuří válka a velmi mě zasáhlo, protože se to týká celého světa, nejen Ukrajiny. Ale nemůžeme zastavit naše životy. Co bychom naopak měli udělat, je pomoci tak, jak každý z nás může, finančně nebo jinak, modlit se a vyjádřit solidaritu. Jsem velmi vděčná, že Giorgio Armani svůj hlas využil a rozhodl se učinit svou prohlídku v naprosté tichosti. Malé, ale v jistém smyslu silné gesto úcty vůči situaci na Ukrajině,“ dodala Barbora.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články