Pondělí, 27 března, 2023
- Reklama -magazin
- Reklama -magazin
HomeŽenySporty, které vám vylepší nejen tělo, ale také náladu

Sporty, které vám vylepší nejen tělo, ale také náladu

Systematická fyzická aktivita je tou nejvhodnější cestou k dobré kondici, postavě i zdraví. Avšak nejen tomu fyzickému, ale také duševnímu. Fyzická aktivita spouští v těle celou řadu pozitivních procesů, na jejichž konci je porce endorfinů a dobrá nálada. Některé sporty však úsměv na tvář přinesou spíše než jiné. Vyplatí se je znát.

Turistika
Je to jako výhra v tombolě štěstí. Protože turistika v sobě spojuje unikátní symbiózu pro zlepšení fyzických i mentálních schopností. Jedna studie totiž zjistila, že turistika má na mozek stejný účinek jako meditace. Důvod? Prostředí hor, lesa, zeleně působí jako balzám na duši. No a turistika není jen vyjížďka. Pořádně vám rozbuší srdce a prověří svaly. Dostanete řádně zabrat a budete se cítit unaveně, ale šťastně.

Běh
Vyžaduje menší časovou investici než turistika. No a běžet můžete také po horském terénu. Studie ukázaly, že právě běh přináší rychlé zatížení těla a proto se velmi rychle vyplaví i endorfiny. Stačí pár kilometrů a vaše mysl bude rázem jako vyměněna. Mohou za to endorfiny. Běh je jednou z doporučených činností iv případě, že člověk trpí melancholií a depresí.

Míčové hry
Basketbal, volejbal, ale třeba také fotbal. Stačí pár minut hry a vaše nálada se změní. Garantují to různorodé studie, které za zlepšení nálady při míčových hrách označují dva činitele. Za prvé je to aktivní pohyb. Za druhé je to kolektivní duch. Špatná nálada a deprese totiž často vznikají hlavně když je člověk sám. Týmový míčový sport dá každému hráči pocit důležitosti a pohyb plus sounáležitost zaženou každou špatnou náladu.

Plavání
Jeho výhodou je, že komplexně procvičuje prakticky všechny svalové partie. Současně snižuje prokazatelně hladiny stresového hormonu. Při klidném plavání se vaše tepová frekvence nedostane do závratných výšin. To znamená, že jde o sport vhodný prakticky pro každého a každému se na duši podepíše i zlepšením nálady.

Jóga
Její výhodou je práce s dechem a namožení svalů. Natahování působí na tělo mnohem jinak než například zvedání závaží. Výsledkem je, že jemné tkáně aktivují oběh lymfy a tělo se začne detoxikovat nejen od škodlivin, ale také škodlivých myšlenek. Jóga je navíc zaměřena na správné dýchání a uvolnění. Věci, které zásadně zlepšují náladu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články