Pondělí, 27 března, 2023
- Reklama -magazin
- Reklama -magazin
HomeŽivotní StylObezita postihuje stále více i děti, větší problémy mají kluci

Obezita postihuje stále více i děti, větší problémy mají kluci

Obezita postihuje na Slovensku už i nejmladší ročníky a podle posledních statistických údajů máme na Slovensku více než 12 tisíc obézních dětí evidovaných v rámci ambulancí všeobecné péče o děti a dorost, uvádí Alžběta Sivá, mluvčí Národního centra zdravotnických informací (NCZI).

Údaje ukazují, že problém s obezitou mají více chlapci než dívky a nejvíce obézních chlapců je ve věku šesti až 14 let. „Obezita u dětí a dospívajících osob představuje velké riziko, které ovlivňuje samotný vývoj a celkové zdraví. Zkracuje dětství, neboť urychluje nástup puberty, vede k cukrovce druhého typu, vysokému krevnímu tlaku, kardiovaskulárním chorobám a přímo souvisí také s více typy rakovinných onemocnění,“ upozorňuje NCZI.

Centrum připomíná, že obezita se stává závažným zdravotním problémem ve 21. století, přičemž významné úkoly v jejím rozšíření ve společnosti představuje zejména nevhodná strava a sedavý způsob života. „Proto se organizace zabývající se problematikou obezity rozhodly vyhlásit 4. březen Světovým dnem obezity. Jejich cílem je upozornit na závažnost problému obezity a potřebu ozdravení životního stylu,“ komentuje NCZI, které obezitu vnímá nejen jako problém této, ale i příštích generací.

JDE O NÁS – proč se Slováci nehýbou? A jak to změnit?

Nedostatek pohybu je jeden ze zásadních problémů moderní civilizace, který přináší s sebou velké množství negativ. Odrážejí se v našem fyzickém i mentálním zdraví, způsobují nám nemoci, nadváhu, demotivaci v souvislosti s běžnými denními činnostmi obecně. Proč se ale svět přestává hýbat?

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články